| dororo a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu siteul aliexpress. As dori sa comand ceva haine dar nu stiu daca imi vin direct acasa. Am vazut la unii ca spun ca ajung la vama. Vreau sa-mi spuneti din experienta voastra cum ati procedat

Răspuns Câştigător
| alexandru303 a răspuns:

Uita-te pe site. Cand dai comanda trebuie sa iti arete prin ce firma iti va trimite coletul. Eu am cumparat o gramada de lucruri de pe acest site, stiu ce vorbesc. Funda?

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ajung acasa coletele mai mici care incap de obicei in cutia postala si au valoare sub 10 euro.
Cele peste 10 euro trebuie sa platesti taxa vamala. Toate aceste informatii cu taxe si altele le gasesti pe internet.
Mai vin si la vama, iti vine aviz acasa, te duci la posta vamala din orasul tau si le iei de acolo, nu e mare branza.

| alexandru303 a răspuns:

Nu e greu de explicat. Cumperi, vine când vine, durează și o luna, poate și mai mult free shipping, dar produsele cumpărate ajung la curier. Dar trebuie să iți dea o informație. Prin ce firmă ajunge. Sunt firme mari europene sau poate ajung prin fan curier, urgent curier, etc. O sa trebuiască să primești ceva informație în legătură cu asta.

| dororo explică (pentru alexandru303):

Si unde primesc informatia?

| dororo explică (pentru alexandru303):

Dar sigur e ok siteu? adica vreau sa cumpar ceva de 20 de dolari

| alexandru303 a răspuns (pentru dororo):

Uita-te pe site. Cand dai comanda trebuie sa iti arete prin ce firma iti va trimite coletul. Eu am cumparat o gramada de lucruri de pe acest site, stiu ce vorbesc. Funda?