| Vali1993laur a întrebat:

am si eu o intrebare despre un card... vreau sa ma loghez pe un site dar imi cere si CREDIT CARD NUMBER/EXPIRATION DATE/CW2#
daca bag datele pe acel site, afla proprietarul acest lucru? nu vreau sa afle proprietarul ca i-am folosit cardul, deci afla daca umblu cu cardul lui? dar fara sa cumpar ceva, doar sa folosesc datele

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu se realizeaza nicio tranzactie nu va afla, insa citeste foarte bine termenii si conditiile site ului respectic. Mai nimeni nu cere datele de pe card fara ca la un moment dat sa nu se realizeze o tranzactie

| Everestcompany a răspuns:

Nu este moral sa folosesti datele sale, mai ales datele cardului, fara acordul proprietarului de card. Daca vei face tranzactii folosind acel card, da, ar putea afla (daca primesti sau depui sume de bani prin intermediul acelui card). Altcumva nu are ce sa afle, daca spui ca doar datele doresti sa le folosesti.