| ionut6709 a întrebat:

am un card BRD visa, si ma intreb daca pot cumpara in rate cu el, vreau sa cumpar de la altex un telefon, pot plati lunar cu cardul pe internet, sau trebuie sa ma duc in fiecare luna la posta sa platesc cu bani cash?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ai internet banking, faci, in fiecare luna, transfer din contul tau, in contul Altex. Sau, presupun ca, atunci cand faci creditul, poti da numarul tau de cont si, la data stabilita, ei iau din contul tau, rata lunara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti plati in rate daca e card de cumparaturi special facut pentru asa ceva.
Daca e un simplu card de debit atunci nu poti face rate cu el

ratele nu au absolut nicio legatura cu posta

| Ironwin a răspuns:

Cardul este de debit sau credit? Numai daca este de credit poti cumpara in rate. Dupa ce cumperi in rate trebuie sa mergi la banca/bancomat sa platesti rata.