Întrebare recomandată | Sudhd a întrebat:

Am un card de credit in lei si vreau sa cumpar ceva de pe net, dar acel produs este in euro sau dolari merge sa il cumpar cu cardul in lei sau trebuie sa fac altul in euro sau dolari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face conversia din lei in euro/dolari in momentul in care platesti cu el, in functie de cursul valutar din acea zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu.

| Sudhd explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Merge cu ala, conversia se face automat

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns:

Merge

| Sudhd explică:

Am si in caini daca vrei.

| benzu a răspuns:

Merge sa platesti cu acel card daca magazinul unde platesti accepta acel tip de card. Daca este Visa sau Mastercard de obicei merge la orice. Daca e Maestro atunci e acceptat de mai putini. Oricum ar fi poti plati fara probleme deoarece banca face conversia.