| MelindaVictoria a întrebat:

Am un voucher Rabla electrocasnice pentru o masina de spalat A++, dar eu as vrea sa cumpar una A+++. Exista vreo sansa sa pot sa iau una cu A+++ cu voucherul meu si sa dau vreo diferenta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Voucherul ala este doar un avans pentru noua masina de spalat, ca nu-i suficient sa poti cumpara o masina noua.
De exemplu:
Ai voucherul de 200 lei iar masina costa 800 lei. In cazul asta, tie ti se scade din pret contravaloarea voucherului si platesti diferenta de 600 lei.
Din pacate, nu exista vouchere care sa-ti plateasca integral, o masina de spalat nou nouta.

| Vanesa87 a răspuns:

Eu am cumparat recent un televizor si o combina frigorica,din punctul meu de vedere programul rabla este o mizerie pentru ca nu este valabil la toti producatori, iar in marketing se face multe mizerii, mai pe scurt la programul rabla, oferte, sau promotii intra produsele care au fost produse in anul/ani anteriori, nu produsele noi,(uitati-va la specificatiile produselor si vei vedea acolo anul fabricatie)de ce sa iau un produs A+++ din 2018 la 1000 ron cu voucher cand in 2019 produsele A++ sunt cu eficienta mai mare cu 15% fata de cele din 2018 A+++(sa nu mai vrb de A+++ din 2019), aici ganditi-va bine, faceti investitie pe termen lung capabila sau pe termen scurt pentru ca a costat putin, rabla in Romania ramane o mizeria atata timp cat sunt fortat sa aleg dintr-o gama de produse de la anumiti producatori.care poate pe mine nu ma atrag din nici un punct de vedere.

| Lupulescu_Alexandru_2000 a răspuns (pentru Vanesa87):

Am un tv vechi, nu e plasmă, e mai vechi dar functional, se primește la programul rabla un tv asa vechi in schimbul unui tv led de pe eMAG
Mi s-a aprobat voucherul in valoare de 200 de lei dar vreau sa stiu daca ei primesc un tv mai vechi care nu e plasmă

| TotulFunny82 a răspuns:

Poate????