| Adrian1555 a întrebat:

Am vreo 50 de bacnote vechi de colectie, majoritatea din anii 40’50’.
As vrea sa stiu un loc in Bucuresti unde pot afla valoarea lor.
Sau ceva de genu’ pentru ca pe net gasesc una ba la 70 de lei sau ba la 15 lei.

2 răspunsuri:
| corneljipa a răspuns:

Te pot ajuta eu cu evaluarea corecta, sunt filatelist, numismat si cartofil. Poate luam legatura. Cred ca-s bancnote ramase dupa stabilizarea monetara din 1947, piata e plina! Bafta!

| LLuk21 a răspuns:

Eu nu stiu un magazin in Bucuresti bun dar ori ce ar fu nu le da deoarece acele bancnote sunt nepretuite