| RamonaV a întrebat:

As avea cateva intrebari pentru cei care cumpara de pe Aliexpress. Singura modalitate de plata este cu cardul? Daca da, banii se convertesc automat in USD din Lei atunci cand se efectueaza plata? Si as mai dori sa stiu daca coletul vine pana acasa/ posta. Eu locuiesc intr-un oras mic din judetul Constanta, iar o persoana mi-a spus ca trebuie sa ma duc dupa colet pana la Vama, din auzite; eu vreau sa stiu sigur. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura modalitate e cu cardul, se converteste automat suma si in functie de valoarea coletului s ar putea sa il iei de la posta vamala

| andreia67 a răspuns (pentru suntserios):

NUMAI de la posta vamala se ridica, e colet din afara UE.

2 răspunsuri:
| marcflo a răspuns:

Stiu ca mai ai o multime de intrebari despre Aliexpress;) Intra si tu intr-un grup de Aliexpress pe Facebook si sa vezi acolo ce raspunsuri primesti de la oamenii care au deja sute de comenzi pe Ali;)
https://www.facebook.com/groups/383887408333708/