| blabla10 a întrebat:

As avea o problema... Am facut comanda de o placa video pe olx apoi am facut la alta placa deoarece era mai buna. Ce pot sa-i spun curierului primei placi video daca vine la mine la poarta? Va rog mult dau funda.

Răspuns Câştigător
| DumitruS a răspuns:

Pai de ce nu vorbesti cu cel de la care ai comandat prima data sa nu ti-o mai trimita? Ai platit-o?

Cel mai cinstit este sa-i spui omului ca n-o mai vrei si sa nu ti-o mai trimita, ca sa nu piarda bani si cu transportul tur-retur.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Corect ar fi sa nu ii spui nimic, fiindca oricum pe el nu il intereseaza de business-urile tale. El ti-a adus ceva, trebuie sa ii decartezi banii pe produs.
Tot ce poti face e sa nu te gaseasca, sa nu ii raspunzi, desi nu e deloc etic.
Sau sa gasesti pe altcineva din localitatea ta care vrea placa.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca e deja trimisa, poti doar sa nu raspunzi, ca pe olx n-ai ce face. Daca nu a trimis-o inca, spune-i ca nu mai vrei.

| NSUHBOSS a răspuns:

Spui ca anulezi comanda

| blabla10 explică (pentru DumitruS):

Asta i-am spus dar nu stiu daca a anulat-o

| DumitruS a răspuns (pentru blabla10):

Atunci e problema celuilat daca tu l-ai anuntat. E simplu, daca totusi vine curierul, ii spui ca nu mai este valabila comanda. Curierul n-o sa-ti bage produsul pe gat. Daca refuzi primirea, el o va duce inapoi.