| Ionelia210 a întrebat:

As dori sa achizitionez un iphone 6 de pe Ebay, dar imi apare sa aleg AT&T, Sprint, Verizon, Unlocked, T-mobile. Imi puteti explica ce inseamna fiecare si pe care trebuie sa o aleg? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu exceptia Unlocked (care inseamna neblocat) toate celelalte sunt firme de telefonie mobile si telefoanele sunt blocate pe reteaua fiecareia. Asa fiind vei alege optiunea Unlocked.

| Pentruțiți12 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc foarte mult! Dar am auzit ca cel unlocked este deblocat de o anumita persoana, iar la un update de software va trebui sa ai acea cartela pentru a-l debloca, asa este? Daca ma poti ajuta.

| Ionelia210 explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc foarte mult! Dar am auzit ca cel unlocked este deblocat de o anumita persoana, iar la un update de software va trebui sa ai acea cartela pentru a-l debloca, asa este? Daca ma poti ajuta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pentruțiți12):

N-am auzit de asa ceva. Doar cele blocate pe o anumita retea trebuie deblocate daca le folosesti in alta retea.