| MihaicaDan a întrebat:

Aș dori să-mi achizitionez o tableta grafica de pe Ebay uk. Pe site este scris free international shipping. Asta inseamna ca nu mi se va taxa absolut nimic la vami sau alte chestii? (stiu ca pot astepta mai multe zile, cont paypal nicio problema). Am căutat pe internet să văd insă vad doar știri vechi(2010-2013);

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Free shipping e una, vami sau alte chestii e alta. Ce tableta, mai exact? Nu de alta, dar de pe ebay e cam dropshipping probabil si o gasesti mai bine direct din China.

| MihaicaDan explică (pentru GabiDumitrescu):

Huion H420. ceva mic, compact, accesibil. Daca tot ai adus vorba si in China spre ex platesc doar pretul in sine al produsului daca e "international shipping"? Mersi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MihaicaDan):

Daca vine din China cam platesti vama. Sau poate ai noroc si te intelegi cu vama. Misto jucaria. Cu cit ai gasit-o cu free shipping? In alta ordine de idei, ca sa nu iti bati capul prea tare, gasesti la noi Wacom-uri ieftine si bune pe la 2-300 RON. Ceva de genul - http://www.emag.ro/......DVW2DYBBM/

5 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Se va taxa la vama!

| tacitacitaci a răspuns:

Dacă plasezi comanda într-o țară UE, adică, vânzătorul trimite produsul dintr-o țară UE, nu plătești absolut nimic.

| tumbrishgirl10 a răspuns:

Nu,nu e
Am pățit