| lupumarius a întrebat:

as vrea sa fac și eu o comanda de pe Alixpress în valoare de 500-600 de dolari și as vrea sa știu cat m-ar costa trasportul pana în România, nu am mai comandat niciodată, as vrea sa știu așa în mare cât m-ar costa? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

Transportul este in functie de vanzator. Poate sa fie gratis sau sa coste ceva. Daca mai este si din tara non UE atunci o sa mai platesti TVA si taxe vamale, in total o sa ajungi sa dai aproape dublu.

| lupumarius explică (pentru Krax256):

Dar ai comandat vreo data? E sigur? Și am văzut și ca e traportul gratuit, a fi adevărat?

| Cristea468 a răspuns:

Din câte știu eu odată ce ai plasat produsele în coș trebuie să îți arate și prețul transportului, dar eu cred că la o asemenea comandă de mare, nu o să mai trebuiască să plătești.