| cristintza94 a întrebat:

As vrea sa îmi spună și mie cineva de unde pot cumpăra tutun vrac de buna calitate și sa nu îmi iau teapa? Dar nu îmi dați de pe site-uri gen okazii sau publi24 ca am mai cumpărat de pe public24 și am luat teapa, numai tutun nu a fost ala. Va rog dacă știe cineva de unde pot lua un tutun vrac dar sa fie bun. Dau fundă. Scuze pentru categorie nu am știut ce categorie sa pun.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci rost de seminte sau rasaduri de tutun (de exemplu soiul Virginia Gold) si iti plantezi in gradina.
Din cca. 100-150 plante crescute iti asiguri necesarul pentru un an intreg (sau chiar mai mult).
Descrierea tehnologiei de crestere, uscare si preparare le gasesti descrise in multe locuri pe internet.