| Origamimaster a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca sa-mi iau The Elder Scrolls V: Skyrim sau The Elder Scrolls V - Skyrim Legendary Edition? Care este diferenta? ( In afara de cea de pret)

2 răspunsuri:
| viorezu a răspuns:

Editia legendara iti da toate dlc-urile.
Mai jos iti explic ce face fiecare. (care le stiu)

Dawnguard: iti aduce o campanie de misiuni cu vampiri si posibilitatea de a deveni varcolac dupa ce scapi de,, blestem" (fa misiunile de vanila de la copmanioni whiterun daca nu stii la ce ma refer) poti sa te si casatoresti cu o vampirita care te poate face lord vampir daca vrei.

Heartfire: poti sa ai copii sa iti faci o familie serioasa si sa iti faci creezi propria casa NU SA O CUMPERI

Dragonborn: poti sa calaresti mamuti, dragoni etc (pe viu nu ca la misiunea aia la dragonsreach)

cam asta e tot si eu zic ca merita sa cumperi editia legendara si fiecare adauga obiecte noi si multe arme legendare, din cate stiu dawnguard adauga cele mai multe arme legendare. Dar si skirim este extrem de bun si vanila, daca nu l-ai jucat si vrei sa te informezi cauta informati pe uesp
skirim wiki( unofficial elder scrolls pages)

| adyjoker a răspuns:

Eu unul iti recomand editia legendara deoarece primesti toate cele 3 dlc-uri care vor adauga arme, armuri, questuri, bonusuri noi