| Zuzumilk26 a întrebat:

Salut TPU. Ati comandat vreodată cu cardul de pe Emag?
Daca da produsele vin?
Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Eu doar așa comand, și nu doar de pe e-mag. Comanda a venit mereu, nu am întâmpinat probleme.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce crezi, ca cel mai mare magazin online din Romania de ani de zile fura bani de pe card si nu trimite produsele?

| Frank51 a răspuns:

Altii comandă cu cardul din Bulgaria și Ucraina, și ție ți-e frică de eMAG? rolling on the floor

| Zuzu1991 a răspuns:

Evident ca vin, crezi ca ar mai comanda cineva ceva daca nu ar veni?!?

| Zuzumilk26 explică (pentru Zuzu1991):

Ai comandat cu cardul?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Da, insa, sunt curios, ce te face sa crezi ca nu ar veni?
ca vad ca insisti si dupa ce ti-am aruncat o idee care dovedeste ca vin

| Zuzumilk26 explică (pentru Zuzu1991):

Pentru ca nu am mai comandat cu cardul.

| Zuzumilk26 explică (pentru Zuzu1991):

De pe eMAG

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Aha, e foarte sigur, nu am avut nici o problema cu plata cu, cardul, uneori sunt probleme cu livrarea, dar cam atat (si nu conteaza cum platesti)
si mai ales acum in pandemie, chiar se doreste sa mearga bine

| Zuzumilk26 explică (pentru Zuzu1991):

Ok. Mulțumesc!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Cu placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luna aceasta am plasat prima mea comandă eMAG plătită cu cardul. Sunt client din anul 2013, prin 2016 devenind client mai serios. Până și șosetele din picioare le-am cumpărat de pe eMAG. laughing Mereu numai plata la livrare am folosit. Însă mereu având experiențe plăcute cu ei, am zis să încerc și plata cu cardul. Produsele au venit iar partea bună când plătești cu cardul este că nu trebuie să mai mergi la magazin să schimbi bani pentru a da la curier. Pentru curier mereu trebuie să fie fix, el nu prea are să dea rest.
Tot luna aceasta am comandat de pe catmobile.ro plătind cu cardul. Produsul a venit și în acest caz, sunt client fidel lor și înainte folosind doar plata Cash. Totuși nu îți recomand sa folosești plata în avans pe oricare site. Doar pe site-uri de încredere să faci asta. Emag și catmobile.ro mereu au fost ok. Eu zic de unde obișnuiesc să comand și care s-au dovedit de încredere.

| mihaela000ela a răspuns:

Comand cu cardul de mult timp, produse de pe Emag. Niciodata nu am intampinat probleme.

| LimitBreaker a răspuns:

Eu rar comand de pe eMAG. De obicei caut firma care vinde pe eMAG sau produsul si comand de la ei ca de multe ori e mult mai ieftin.
Foloseste site-uri gen compari, foloseste extensia pricey, verifica si altex sau alte site-uri ca de obicei au preturi mai bune.
Eu am comandat de la eMAG si de la site-uri foarte mici. Intotdeauna a fost okay.
O singura problema: ai grija la stoc. Cand e stoc limitat sau cateva produse, e posibil sa nu mai existe produsul (exemplu: comanda mai multe persoane in acelasi timp si e doar un produs). Asta se poate intampla pe orice site.
Daca ti-a luat banii si produsul nu mai exista o sa-ti dea banii inapoi dar uneori e posibil sa tina si 30 de zile (sau doar cateva ore).
In general poti comanda fara probleme ca foarte rar o sa ai parte de surprize neplacute, sau chiar niciodata.