| anonim_4396 a întrebat:

Cand comanzi un PC premade de pe eMAG, poti cere upgrade fara a pierde garantia?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Doar daca il trimiti impreuna cu piesa luata din banii ta la la depanero si platesti transport dus-intors plus montatul.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Deci tot pe piese fac pana la urma... Acum scrie indisponibil la unitatea de voiam sa o iau si s-o upgradez. Si decat asa fataiala ca sa nu pierd o garantie de 2 ani, mai bine iau piesele separat si au cel putin 3 ani garantie.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

E mult mai ok pe piese. Asa poti pune ce vrei si poti vinde ce nu iti trebuie cand faci upgraduri.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Pot vinde oricum, nu exista nici-o bariera in a desface capacul si lua diverse, doar ca legea aia UE care probabil e cea mai incalcata aiurea de magazinele din RO si anume "Ai voie sa schimbi ce vrei, cat timp produsul e in garantie si problema nu tine de piese adaugate de tine, se repara gratuit". La fel scrie cu stickere sau mai stiu eu ce, alte lucruri care nu afecteaza nimic.