| Elena567223 a întrebat:

Ce sunt "vegemite"(engl.). Tot ce stiu despre ea e ca e ceva mancare facuta in Australia si are culoarea neagra si e intr-un borcan mai mic ca si untul de arahide. Stie cineva ce gust are si din ce e facuta?

Răspuns Câştigător
| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a răspuns:

E facuta dintr-un amestec de legume si ierburi/condimente, plus niste soiuri de drojdie.Se pune pe paine si se mananca repede.Nu prea pot explica gustul.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

E de pus pe paine, gustul nu se poate descrie si e un gust care se invata, si ingredientul specific e drojdia.