| Zuzumilk26 a întrebat:

Comenzile din China vin dacă am comandat si de 50 de cenți?
Sau de 1.50 ron?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e cazul. Sint multe maruntisuri cu transportul inclus in pret. De fiecare data ma intreb unde naiba e si profitul lor, dar nah... cine sintem noi sa ne dam cu presupusul? Am comandat de exemplu un desfacator de bere metalic in forma de cruiser imperial (Star Wars ftw) pe care l-am prins cu vreo 34 de centi. USD. Deci ceva de genul 1 leu si un pic. Transportul inclus in pret! A venit bine-mersi, culmea e ca am fost chemat la vama - nu am platit vama nimic, desigur, insa am dat vreo 5 RON la tramvai dus-intors, plus timpul pierdut.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vin, dar transportul te va costa mult mai scump decat marfa. happy

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

O fi free shiping laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Simpatic):

Nu cred. Mai degraba produsul 50 centi, posta 3 euro.

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daaaa...
Nu am spus: transportul CUI? big grin

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

5 lei la tranvai?!?
nu esti din Bucuresti big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

2.5 dus, 2.5 intors. 5. Inca nu era faza cu biletul valabil 2 ore atunci...winking

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

In Bucuresti e 1. 3lei calatoria
http://stbsa.ro/portofel_electronic.php

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Eh, da. Aici nu e Bucuresti, din pacate. sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Nu e cazul. Sint multe maruntisuri cu transportul inclus in pret. De fiecare data ma intreb unde naiba e si profitul lor, dar nah... cine sintem noi sa ne dam cu presupusul? Am comandat de exemplu un desfacator de bere metalic in forma de cruiser imperial (Star Wars ftw) pe care l-am prins cu vreo 34 de centi. USD. Deci ceva de genul 1 leu si un pic. Transportul inclus in pret! A venit bine-mersi, culmea e ca am fost chemat la vama - nu am platit vama nimic, desigur, insa am dat vreo 5 RON la tramvai dus-intors, plus timpul pierdut.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai atata timp cat cineva a pus un anunt cu un produs la un anumit pret e logic ca va expedia acel produs cu acel pret oricarei persoane care il va cumpara. Chinezul are si asa multe comenzi si nu il deranjeaza.

| doctorandus a răspuns (pentru Furnicuta000):

China are mari reduceri la capitolul posta/colete, fiind formal considerata tara din lumea a III-a.