| Anonimm14 a întrebat:

Salut TpU! Cu câteva zile in urma am uitat un produs in autobuz.Si as vrea sa întreb daca cu ajutorul garantiei as putea sa primesc unul nou.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cu garanția poți merge la poliție. Furtul încă se mai pedepsește în România. Și acesta înseamnă însușirea oricărui bun care nu îți aparține. Produsul respectiv are un cod de identificare. Dacă se strică, orice service va fi obligat să anunțe autoritățile dacă are codul identic cu cel trecut pe garanția ta.
Anunța autoritățile (poliția), vânzătorul dar și producătorul de furtul produsului. De asemenea și compania de transporturi. Multe transporturi în comun sunt dotate cu camere video.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu, garantia acopera un obiect care s-a stricat din motive ce tin de modul de constructie al obiectului (adica nu acopera ca l-ai scapat tu din mana si in urma cazaturii s-a defectat)

| darrio2007 a răspuns:

Mai ai garantia(hartia) de la el?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, ce treaba are garanția cu asa ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

E praf, frate!

| Crackman a răspuns:

Ai uitat, tu esti responsabil de ce ai facut.
La garantie cand te intreaba de ce si unde este produsul vechi sa l inlocuiasca nu ai ce sa faci.

| Adi88 a răspuns:

Sună la CTP, spui pe la ce ora ai fost cu autobuzul, traseul și cu ajutorul camerelor video se poate identifica persoana care ți a sustras bunul. Sau la politie și după se face ancheta

| Sketch2 a răspuns:

Nu iti vor da unul nou, cu garantia te poti duce sa repari un produs.

| AnaAna8 a răspuns:

Suna la aia de la autobuz ca ti l dau înapoi. Ei nu o sa îl arunce și o sa ti l poți recupera, numai dacă nu ți l-a furat vreun călător. Pe garanție nu cred ca o sa Îți dea unul nou pentru ca nu pentru asta e garantia dar încearcă dacă vrei. Succes!