| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU, dacă am cumpărat ceva din Obor și nu am primit bon(probabil nu exista aparat pentru bon) la cine pot suna? Mi-am luat o teapa de 100 lei și nu am primit bon încă nu am fost sa discut cu vânzătoarea dar as vrea sa o ameninț cu ceva dacă nu vrea sa primească produsul

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La vanzatori ambulanti, la cei din talcioc /obor nu primesti bon, fiindca nu au asemenea obligatie.
Singurul lucru ce poti face: sa te uiti atent la ce cumperi si sa-l incerci in fata vanzatorului.
Rezolvarea reclamatiilor ulterioare depind de bunavointa vanzatorului.

| sierra1 a răspuns:

Parcă ți-a mai spus:

https://www.tpu.ro/......ate-adica/

văd că ai ZERO reacții

| Lamasanu a răspuns:

Ramai așa.

| Darius12321 a răspuns:

E bine ca ai plecat nebatut de acolo, mai bine stai linistit si gandeste-te ca ai luat o pizza de banii aia