| xGamerZ212 a întrebat:

daca am dat din greseala o comanda la altex si nu ridic coletul cand vine e posibil sa ma bage la plata? Vine cu curierul.Am incercat sa anulez comanda dar nu am reusit.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai platit cu cardul online ci ramburs ai dreptul sa refuzi coletul si gata. Si daca ai platit online ai dreptul sa-l refuzi doar ca va trebui sa iei legatura cu ei sa-ti dea altceva sau sa-ti returneze banii intr-un cont pe care sa-l comunici lor.

| IIIshaneIII a răspuns:

O să vină poliția la ușă și primești amendă!

Glumeam, nu pățești nimic, dar nu e frumos ceea ce ai făcut

| Anastasie a răspuns:

Probabil te vor suna să le confirmi comanda înainte. Dacă nu te sună, atunci când ajunge coletul il refuzi și ei il vor trimite înapoi.

| Mădă_Mădălin_1998_LIyu a răspuns:

Nu este nimic grav nu le răspunzi! Nu poate chema poliția deoarece comanda ta e sigilată si poate fi returnat înapoi nu-ți face griji, ei poate se gândesc că nu ești acasă sau ceva de genul