| InTrEbArStupide a întrebat:

daca sunt minor si am buletin pot ridica bani de la banca?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, respectiv ce bani vrei sa ridici de la banca.
Daca este vorba de credit sau depozit facut pe numele tau atunci nu poti lua credit si nici bani din depozit, pana la 18 ani.
Daca este vorba de cont curent si de card atunci poti ridica, in limita sumei din cont.

| InTrEbArStupide explică (pentru Ioandelasal):

Vrea sa imi trimita cineva niste bani si daca pot sa ii ridic daca sunt minor

| Salontanul a răspuns (pentru InTrEbArStupide):

Da daca sunt in contul tau.

| Ioandelasal a răspuns (pentru InTrEbArStupide):

Poti sa-i ridici, avand carte de identitate (buletine de identitate nu se mai fac din 1995, anterior nasterii tale).