| Adrian1555 a întrebat:

Salut TPU
Deci am vazut astazi seara centuri pentru slabit la EMAG...
Cele electronice si cele normale care te ajută doar daca faci efort fizic
Eu vreau sa achizitionez una electronica pentru ca e mai simplu
Totusi vreau sa stiu daca merita?
( nu vreau sa comentati din propria perspectiva) vreau ceva concret
Multumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca nu ajuta. Singurul lucru pe care il fac centurile alea e sa trimita niste impulsuri care iti incordeaza muschii. asta nu te face sa slabesti

| relian a răspuns:

Nu exista asa ceva is povesti.adica centuri exista,pilule exista, orice exista dara nu te slabeste deloc, atata timp cat tu nu reduci mancarea laughing aia e tot ala e secretu mancarea, ce bagi in tine, deci orice bagi in gura te ingrasa.
Daca merita sa cumperi tampenii? Eu zic ca nu merita, dara na tu daca asta vrei nai decat is banii tai.Cum spuneam nu exista nimic care sa te slabeasca decat mancarea, iar asta nu te costa bani, dimpotriva faci economie la bani laughing, restul is povesti crede-ma.
Vrei exemple? Uite un exemplu clar si mai mult de atat nu cred ca iti poate dovedi cineva.Ai vazut pe aia din lagarele alea din razboi? Ai vazut ce slabi erau? Tu crezi ca aia putra centuri electronice?laughing nu avau ce manca aia era tot, mancau doara cat sa nu isi dea duhul si erau numai oase si piele.Bine nu ajungem acolo, dara vreau sa iti arat care este cauza sau cum poti slabi.Reduci mancarea, tu maninci, bagi in gura lichide, solide mai mult decat consuma organismul tau, iar ce nu-i trebuie atunci org depunde sub forma de grasimi, aia e tot simplu.Redu mancarea, iar daca nu stii cat atunci cauta pe cineva sa iti spuna, eu nu stiu ce activitati ai tu, cu ce te ocupi, ce maninci, cat maninci etc.

| xerxes1 a răspuns:

Daca alergi cu ea in mana 10km pe zi, chiar ajuta.

| ShamelessQboy a răspuns:

Dieta si sport, se pare ca ar fi si gura soluție mai la indemana oricui.
Cat despre centurile respective am vazut la un prieten ca folosea, dar era cam dezamăgit de ea!

| Staif a răspuns:

"una electronica pentru ca e mai simplu". Sigur ca e mai simplu. Dai banii si gata, te-ai "usurat" de o suma frumusica. Astea sunt pentru fraierii puturosi care nu vor sa faca sport.

| Adrian1555 explică (pentru Staif):

Tu numesti un om leneș fraier nu?

| Staif a răspuns (pentru Adrian1555):

In mare parte, da. Pentru ca de lene, prefera sa se lase pacaliti. Ciudat este ca unii o fac in mod constient. De prea multa lene.