| LoLoPardus a întrebat:

este vreo modalitate prin care imi pot schimba modelul de Samsung galaxy A5 2016 cu unul 2017? Ma gandeam ca trebuie sa fie ceva de genu, stiu ca la unele marci de masini se poate.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Tu te referi la buy back? Adica dai masina mai "veche" la schimb pe un model nou si mai platesti o diferenta?
La telefoane nu prea este rentabil pentru ca electronicele isi pierd mult mai repede din valoare si spre deosebire de masini nu au aceeasi cautare, modelele vechi cu cele noi.
Adica e greu sa dai un Samsung S7 pe un S8 plus diferenta de ce pentru ca anul viitor o sa iasa un nou model etc