| qlTlp a întrebat:

Salut TPU, eu am tenul super alb asa ca in timpul verii ma ard super repede la soare, exista haine cam ca bluza de trening dar facuta special sa se poarte vara?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, există haine cu protecție solară, găsești în magazinele de sport.
în rest, spf 50 pe tot corpul reaplicat la 2 ore dacă ești exusă la soare

| sierra1 a răspuns:

Mă gândesc cum că in câteva mii de ahi de când se fac țoale, s-o fi inventat și ceva pentru ten "super alb" ce se arde "super repede"

... ești pământean, nu?

| qlTlp explică (pentru sierra1):

Mersi de raspuns si de chef de cearta dar eu ma refeream mai mult la o denumire ceva, sa stiu sa caut ca o categorie prin poate ceva magazine de haine...

| Catrice a răspuns:

Exista,da' daca nu ai dat prin magazine sa vezi, aia e

| Furnicuta000 a răspuns:

Exista haine care te protejeaza de soare. Doar scrie pe google "bluza cu spf" si gasesti

| Flavianadx a răspuns:

Ai nevoie de crema hidratanta pentru fata si spray pentru corp, ambele cu SPF 50. După ce te dai, aștepți 20-30 minute inainte sa ieși din casa. Încearcă sa găsești produse fără parfum, fără alcool, pentru ten sensibil. Sunt bune și cele pentru copii.