| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU. Ieri am comandat 2 produse de pe eMag,ambele sunt vândute de eMag, un produs a fost predat curierului azi la 14:50 iar la celălalt îmi arată comanda plasata de ieri, întrebarea este dacă vin ambele împreună sau vin in zile diferite?
Dau Funda!

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de noroc.
Daca cele doua comenzi ajung in acelasi timp la acelasi curier, iar el isi da seama ca e cumparator identic, atunci le va livra impreuna (deci: 3 coincidente).

Alta data pune-ti toate produsele in cos, si doar dupa alegerea si adunarea tuturor sa dai click pentru livrare!

| Anonimulnegru explică (pentru Bula):

Așa am făcut, le-am pus în cos și după am dat comanda, amandoua sunt livrate de eMag și amândouă vin prin fan Courier

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De aceea nu vin impreuna pentru ca sunt de la magazine diferite. Chiar daca au fost predate aceluiasi curier nu vor veni impreuna!

| Anonimulnegru explică (pentru Salontanul):

Sunt de la același magazin, de la eMag, vândute și livrate de eMag

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Inseamna ca au ceva probleme cu depozitele. Trebuiau sa vina in acelasi colet!

| Anonimulnegru explică (pentru Salontanul):

Dar nu au venit, ieri am comandat și unul a fost predat curierului iar celălalt nu

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimulnegru):

E posibil ca unul sa vina de la un depozit din Bucuresti si altul de la un depozit din Oradea. Am dat un exemplu nu ca ar fi asa. Daca ar fi venit din acelasi depozit veneau impreuna.

| Anonimulnegru explică (pentru Salontanul):

Poate vin împreună, v-om vedea, când am comandat acum 3 săptămâni de pe 3 site-uri diferite au venit din orașe diferite și depozite diferite dar au venit deodată

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Se poate intampla si asta doar ca vor veni in colete diferite pentru ca unul a fost pus mai repede. Se poate sa mai fie o chestie: sa fi fost pus si celalalt si cineva a uitat sa posteze pe net.

| Anonimulnegru explică (pentru Salontanul):

Se poate, nu ii problema daca vin in colete diferite

| Anonimulnegru explică (pentru Salontanul):

Amândouă au fost luate de curier, cred că se vor întâlni ambele in depozitul de la mine din oraș

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Tot ce-i posibil.

| Anonimulnegru explică (pentru Salontanul):

Da

| Frank51 a răspuns:

Nu pleacă împreună, dar sunt șanse să ajungă împreună. Dacă nu, vor fi livrate separat.

| Anonimulnegru explică (pentru Frank51):

Dar plătesc și separat, nu?

| VoidEternal a răspuns:

Daca nu pleacă împreună nu vin împreună.

| Anonimulnegru explică (pentru VoidEternal):

Încă nu au plecat. doar unul este predat curierului. Când am comandat acum 2 săptămâni de pe 3 site-uri diferite în weekend toate au venit împreună cu Sameday curier.

| VoidEternal a răspuns:

Pentru rapiditate, o comanda cu mai multe produse chiar dacă pleacă din același depozit pot fi livrate in colete diferite, mai ales dacă e vorba de o comanda deja plătită. Pentru că nu se mai pierde timpul cu cumularea comenzilor. Produsul tau pleacă direct după ce a fost făcut picking-ul, mai ales daca vorbim de produse ce nu au nevoie de împachetare extra. Că se pot întâlni în hubul curierului din orașul tău spre a ajunge cu aceeași mașină la tine, asta deja e alta poveste, dar dpdv logistic eMag tratează cele două colete ca fiind doua comenzi separate. Așa procedează și Amazon și orice retailer suficient de mare.

| Lukasssz a răspuns:

Depinde de noroc, pot veni amandoua in acelasi timp laughing