| chri a întrebat:

imi puteti spune daca pe site-ul okazii sunt lucruri noi sau second hand? ar fi in regula sa imi cumpar un balsam de buze eos de acolo?

Răspuns Câştigător
| alexa941 a răspuns:

Sunt si lucruri noi si SH si iti poti alege tu in ce categorie sa cauti. Si balsamul de buze nu poate fi SH, deci comanda cu incredere

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Sunt si lucruri noi, si SH. Teoretic ar fi in regula, dar depinde cum ti-e norocul (desi nu cred ca da nimeni tepe cu balsam de buze).
Daca vanzatorul e din acelasi oras cu tine, e perfect

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

In cadrul site-ului Okazii.ro se regasesc atat produse noi, cat si produse second-hand. Pentru a va asigura de starea produsului, este necesar sa verificati in cadrul vanzarii produsului dorit, sectiunea "Stare produs". De asemenea, exista persoane ce ofera atat garantie cat si factura in momentul incheierii unei tranzactii, aceste optiuni fiind inscrise tot in cadrul vanzarii.

Deoarece sectorul produselor noi din cadrul site-ului este in plina dezolvare, au fost incheiate noi parteneriate cu multe lanturi de magazine cunoscute. Astfel, exista produse vandute direct de catre retaileri, unele dintre acestea fiind chiar produse originale marcate printr-un semn distinctiv in acest sens "Produs original verificat".

Okazii.ro recomanda tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzătorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit, se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro si ii asigura pe cumparatori de primirea produsului corespunzator sau de returul sumei de bani achitata. In cazul in care articolul nu este conform descrierii facute pe site, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

Totodata, Okazii.ro vine in spirijinul cumparatorilor si prin intermediul Departamentului Asistenta Clienti. In cazul in care doriti asistenta in activitatea desfasura pe site, ne puteti contacta pe adresa suport@okazii.ro sau contacta la numarul de telefon 0374652944 de luni pana sambata între orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro

| lumyluminitza a răspuns:

Pai balsamul de buze nu se poate folosi la ''mana a-2-a'' ...De obicei pe okazii.ro sunt lucruri second hand.
Funda? happy

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Sunt la mana a 2 a happy Iti iei din magazin mai bine.