| Supremejordannike2004 a întrebat:

In 20 Octombrie am comandat de pe Aliexpress pentru prima dată si azi la Traking imi zice "Accepted by last mile carrier.
Ce înseamnă acest lucru?
Nu stiu pentru ca este prima dată când comand.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea insemna ca pachetul a fost preluat de firma de curieri (carator/transportator) numita "ultima mila"
Ce nu am inteles eu este, ce comanda ai facut tu pe aliexpresss?
Ca de pe aliexpress nu se dau comenzi, se CUMPARA si se plateste imediat, ca altfel nu ti se trimite marfa.
Ai platit cu intarziere mare?

| Supremejordannike2004 explică (pentru Violleta2022):

Am plătit cu cardul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Probabil ca le-a luat multe zile sa primeasca banii in cont, de aceea marfa a plecat atat de tarziu.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Violleta2022):

In cateva ore deja a fost expediat produsul. Si deja este in Romania. Dar Posta Română o sa intarzie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Posta romana nu intarzie, doar ca stau la vama, in asteptare sa fie verificate si trimise catre posta.

5 răspunsuri:
| Pelo09 a răspuns:

In romană acel lucru înseamnă:
Acceptat suta de metri cariera.
Logic ar fi ca mai ar avea o distanță mai mică de tine (Pachetul)
Dacă te-am ajutat poți oferi funda! Contează!