| LetalShot a întrebat:

in cat timp livreaza Emag?
Am comandat un joc pentru Nintendo Switch-ul meu, comanda fiind facuta joia aceasta pe 10.1. 2019 dar coletul nu a mai trecut de faza 'Comanda plasata', nici macar nu a fost pus in depozitul curerului si sunt curios sa vad in cand timp livreaza eMAG de obicei (Produsul este vandut de ei, m-am verificat).
Estimarea de livrare este de pe 12 ianuarie pe 14 ianuarie, daca erati curiosi.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la eMag se va preda curierului pana la 14 ianuarie, restul va depinde de curier.

| CM7YRE a răspuns:

Data de livrare nu e "sigura, concreta etc". Zice acolo "estimare", nu "livrare sigura". Ideea e, ca daca ai comandat din stoc, de la eMAG, nu de la parteneri, ai sansa sa-ti ajunga mai repede. Poti suna la informatii sa vezi pe unde e comanda ta; daca e de la parteneri, cel mai probabil n-o sa treaca de "comanda plasata". Factorii de livrare sunt : numarul comenzilor, conditiile meteorologice, chiar si curierul daca "refuza" sa vina in ziua respectiva (mai sunt cazuri) etc. Cel mai sigur aflii daca suni la ei.

| LetalShot explică (pentru CM7YRE):

Jocul este in stoc de la eMAG.

| dannyel86 a răspuns (pentru LetalShot):

Ai platit cumva in avans, prin card bancar?
Daca e in stocul lor, ar fi trebuit sa se miste mai repede. Depinde si de curier.
Poate ca lucrurile de o valoare mica/intermediara nu sunt tratate cu prioritate, ca atunci cand se comanda electrocasnice mari.
Am comandat vineri prin Emag un aragaz de la parteneri, iar azi mi-a si venit.
Probabil ca prioritatile lor sunt altele. Daca faci plata anticipat, prin card, e posibil sa astepti mai mult timp (pentru ca ti-au luat banii si esti deja clientul lor).

| LetalShot explică (pentru dannyel86):

Daca produsul nu mai este pe stoc, dar eu l-am comandat cand era pe stoc si comanda inca este plasata si nu data spre curier, inseamna ca nu mai am sanse sa iau comanda?

| dannyel86 a răspuns (pentru LetalShot):

S-au mai intamplat si astfel de lucruri (mai ales de Black Friday). Produsul sa apara ca fiind pe stoc cand l-ai comandat, dar pana la procesarea datelor sa-l fi luat altcineva (poate direct din showroom sau cu plata in avans). Cel mai bine e sa suni la eMag si sa vezi care e situatia exacta a comenzii tale. E posibil ca cererea ta sa ramana activa pana cand produsul reintra in stoc si poate fi trimis pe adresa ta.
Daca acel colet nu a ajuns la curier intr-un timp rezonabil, nu e exclus sa existe o problema, pe care o poti lamuri daca ii suni.
Am comandat un telefon si un card de memorie. Telefonul ar fi fost livrat imediat, dar cardul de memorie se afla pe stocul unui furnizor partener. Livrarea telefonului a intarziat o saptamana din cauza asta. Te sfatuiesc sa mai ai rabdare.

| FaraNumePls a răspuns:

Mie mi-a venit dupa vreo saptamana, mamei i-o venit ceva dupa o zi. E mag e un mister al universului cand vine vorba de livrari

| LetalShot explică:

Voi alege rasp castigator cand imi vine comanda, multumesc!

| roberthuzmezan a răspuns:

EMAG ai produsul livrat în maxim o săptămână, cel puțin eu nu am pățit sa întârzie mai mult. Dacă ai plasat-o joi e ok, pentru ca durează pana e predata curierului, și în week end nu se livrează, doar în timpul zilelor lucrătoare, și eu mi-am comandat o pasta termoconductoare joi și am primit un telefon ca comanda o sa ajungă luni sau marți.