| anonimguy3 a întrebat:

In curand va aparea mult asteptata figurina Hulkbuster din filmul The Avengears Age of Ultron. Este la o scala de 1/6 sau 1/9 (undeva la 21-23 inch adica 51-55cm) la o greutate de 3kg. Aceasta figurina costa minim 825$ plus taxe de transport si altele, dar voiam sa va intreb: cat costa taxa la vama cand ajunge coletul in tara? Eu am auzit ca este jumatate din valoarea produsului, ceea ce mi se pare foarte mult si nesimtire dar asa este?

Si cand ajunge coletul in tara, curierii de la depozit cum imi vor aduce coletul daca site-ul de unde am cumparat nu m-a intrebat de adresa, m-a intrebat decat tara si codul postal?

Funda.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

La suma de 825$ vei plati taxe vamale+TVA, asta insemnand in jur de
200$

Ceea ce nu inteleg este cum l-ai cumparat fara sa specifici adresa de livrare? Introducerea unei adrese de livrare este obligatorie.

| anonimguy3 explică (pentru johnnny123):

Nu este valabil inca de cumparat, doar la pre-comanda. Dar cand ziceam sa vad cum arata la pre-comanda nu apareau acolo spatii pentru adresa.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonimguy3):

Inseamna ca te vor contacta si-ti vor cere adresa atunci cand produsul devine disponibil. Iti dai seama ca nu expediaza nimeni un produs daca nu are adresa cumparatorului