| PicakuElectr1ze a întrebat:

In loc de o placa de sunet la PC, am un cip pentru sunet "Sound Chip Vendor". Placa mea de baza nu are slot-uri pentru o placa de sunet si din acea cauza am acest cip. Dar, mufele cipului nu mai functioneaza dintr-un oarecare motiv.

As vrea sa cumpar alt cip pentru sunet dar nu stiu unde sa gasesc unul pentru PC.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai ce sa-ti fac...

Ia uite cate sloturi are placa de baza 3+2=5 (alea albe)...sa-ti tot pui placi de sunet...
Daca sunteti cu degetu' in gura, avand Google la dispozitie...ce sa va fac!

http://static.nix.ru/autocatalog/motherboards_asustek/48063_top.jpg

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing am un cip pentru sunet "Sound Chip Vendor"...zau. Macar tradu ce inseamna Sound Chip Vendor...
Misto asta asta, intrebarea zilei! Ia uimeste-ne, ce placa de baza ai?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Ne intalnim din nou laughing

Placa de baza se numeste "ASYSTeK Computer INC. P5LD2-SE"

| PicakuElectr1ze explică (pentru PicakuElectr1ze):

ASUSTeK Computer INC. *