| MrkiddyKid1 a întrebat:

incerc sa cumpar de pe Ebay o tableta grafica, tableta costa 6.88 dolari canadieni iar eu am in contul Paypal aproximativ 9 dolari canadieni, scrie clar ca singura metoda de plata acceptata este Paypal dar cand incerc sa platesc cu Paypal imi respinge de fiecare data spunand ca metoda nu este acceptata (chiar daca scrie ca este) si sa vorbesc cu cei da la Paypal support, ceea ce am si facut, fara folos totusi. Vreo idee care poate fi motivul?

4 răspunsuri:
| Wheizii a răspuns:

Pune 10/11 dolari in contul paypal, ei isi mai sustrag si un TVA/o taxa online.

| MrkiddyKid1 explică (pentru Wheizii):

Exista vreo posibilitate sa vad exact cat e TVA-ul suplimentar? Nu as vrea sa mai adaug bani ca sa ma trezesc ca tot nu sunt capabil sa achizitionez produsul dorit.

| Wheizii a răspuns (pentru MrkiddyKid1):

Din pacate nu isi publica TVA-ul din moment ce sunt online, logic.Eu zic 10/11 dolari ajung, ai grija la comanda. Sper ca te-am ajutat, o seara buna si bafta.

| MrkiddyKid1 explică (pentru Wheizii):

10/11 US sau Canadieni?