| MunteanCalin a întrebat:

La ce se foloseste paysafecard? Stiu ca daca vreau sa cumpar ceva online. Dar daca de exemplu primesc un PIN paysafecard in valoare de 100 de lei de unde pot sa imi ridic bani? Am citit pe site dar nu am inteles. DAU FUNDA! scuze daca am gresit categoria... nu am stiut unde sa o pun

Răspuns Câştigător
| alvulturus a răspuns:

Salut, pase safe cardul este asa folosit : poti da 50 de lei ex. si iti da un card cu un cod pe el, daca ai cont bagi codul si iti baga bani pe cont sa-i trimiti la alti sau sa-i scoti din nou din cont pe card sau bani, nu e neaparat sa ai cont poti sa mai faci asa : cumperi cardul si dai codul la cel de la care vrei sa cumperi / caruiva vrei sa-i donezi. sper ca te-am ajutat happy!