| Anonima1267 a întrebat:

*Nu stiu daca am incadrat bine intrebarea in aceasta categorie.*
Ati putea sa-mi spuneti cam in cate zile ajunge un colet? Distanta dintre localitatea mea si cea din care am comandat este de vreo 40 km si am facut ieri dupa-amiaza comanda. Credeti ca e posibil sa ajunga azi sau trebuie sa astept pana saptamana urmatoare?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am primit intr-o zi, Vineri seara -> Sambata dimineata prin Fan Courier happy Posta Romana macar vreo 3-4 zile.

| Kiwibibilă a răspuns:

Depinde de firma de curierat şi de unde vine coletul.
Eu de exemplu am aşteptat odată 4 zile după un colet deşi venea de la 27 km (germanos), şi o altă comandă a venit în 24 de ore (eMAG).

| Alle23 a răspuns:

Prin ce ai facut comanda? Posta romana sau Fan curier/Cargus etc?
Oricum nu ai cum sa il primesti maine, cel mai probabil saptamana viitoare, pe miercuri-joi

| Anonima1267 explică (pentru Alle23):

Nu stiu sigur la ce firma am facut comanda. Comanda s-a facut la Media Galaxy. Si ma intrebam daca stiti daca e ok firma de curirat si daca stiti cam in ce interval de timp ajunge.

| dani777xd a răspuns:

Depinde si de agentia pe care ai aleso prin Posta romana coletul va veni cam in 7 zile
prin fan curier cam in 5 zile
daca ai dat bani in plus si pentru trasport in 2 zile in ai sunt sigur de asta laughing

| Mizzy a răspuns:

Păi,posibil să îți ajungă azi, dacă curierul nu e prea ocupat de alte colete care au fost comandate dinaintea ta.