| Zuzumilk26 a întrebat:

Pe Amazon trebuie să plătesc neapărat transportul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hey,da transportul costa, dar daca se merita de ce sa nu cumperi, plus ca sunt produse de calitate, originale, noi
Livarare Standard! Între 5 si 8 zile. EUR 7, 50 standard plus 2, 50 pentru fiecare kg. (Pentru Amazon Anglia puteți simula o comandă pentru un produs oarecare și așa puteți să vedeți costul real al transportului care va fi afișat pe pagina de comandă a produsului).
Expres! Livrarea in 2, 4 zile. Euro 12 standard plus 4 euro pe kg.
https://bobyland.ro/livrarea-romania-cumapraturilor-facute-pe-amazon/
https://videotutorial.ro/......m-inainte/

Ca sa nu platiti TVA si taxe vamale e bine sa cumparati doar de pe amazon.co.uk, amazon.de, amazon.it sau amazon.fr, aceste site-uri sunt considerate ca fiind magazine din interiorul Uniunii Europene si de aceea noi (fiind europeni) nu trebuie sa mai platim TVA sau alte taxe.
Ce ne trebuie ca sa putem cumpara de pe Amazon?
1. Un card cu bani pe el si platile internationale activata (lei sau euro, nu conteaza).
2. Cont pe amazon.co.uk sau amazon.it sau.de sau.fr (nu conteaza).
3. Timp liber pentru cautarea produselor (gasim acelasi produs cu preturi diferite), deoarece sunt mai multi retail-eri sub umbrela Amazon.
4. Sa alegem metoda de transport, Standard Delivery este mai ieftina dar se livreaza prin posta romana, Metda de livrare Express este mai scumpa dar vine mai rapid si pachetul este adus de curier privat, avem mai putine sanse sa primim pachetul avariat.
Pe langa cumparaturi, pe Amazon putem castiga si ceva bani din recomandarea produselor, asta daca ne inscriem in programul de afiliere Amazon, dar despre asta vom discuta cu alta ocazie daca bineinteles solicitati un tutorial cu programul de afiliere

| Violleta2022 a răspuns:

Produsele de pe amazon au mai toate transportul inclus in pret. Dar asta se vede din descrierea produsului!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Altfel cum vrei să ajungă produsul la tine, cu avionul, trenul, autobuzul neplătite, pe gratis?

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu are "free shipping" atunci... DA!
insa in general cand iei de pe Amazon ori nu gasesti DELOC in rrrrominica, ori sunt mult mai ieftine, si atunci merita transportul

| GicaGigekGica a răspuns:

Nu-i neaparat, daca esti dragut poate iti da produsele gratis. Sau daca nu faci tu vreun schimb, ii dai un pachet de faina si ai rezolvat.