| Kheros739579 a întrebat:

Pe data de 09 la ora 00.28 am facut o comanda de la eMAG si am primit email de confirmare comanda. Dimineata (09.01.2019) la ora 09.28 primesc email cu,, produsul a fost expediat", bun dar azi verific comanda din contul eMAG si vad la status doar comanda plasată. Deci coletul meu nu este nici la curier. Cat mai astept? A mai pățit cineva asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Nadeko a răspuns:

Bună. Când o să vină comanda, o să primești mesaj și te va suna curierul. Comanda a fost plasată, dar încă nu a fost luată de curier. De luni ar putea să vină pentru că deja e Weekend. Seară bună!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pe eMag nu actualizează informațiile abia mai târziu. Am avut exact aceeași problemă în decembrie. Produsul era anunțat pe mai ca livrat, dar pe site "comanda plasată". Așteaptă-te pe săptămâna viitoare să îți apară.

| Saskesai a răspuns:

A fost expediat, adica ti s-a trimis tie, cand ajunge in 3-4 zile lucratoare