| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Pot sa pun colete la FanCourier daca am 13 ani?
Intentionez sa imi vand calculatorul cu ramburs si verificare.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa ai carte de identitate. Altfel nu ti se va primi coletul la nici o firma de curierat; nici la posta romana.
Vinde-l in localitatea ta, unde clientul poate sa il si vada. (Mai demult l-am vandut in parcarea unui magazin.)

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Doar cu ajutorul unui adult, altfel nu, căci nu ai vârsta de 18 ani, nu doar carte de identitate.
E vorba de o siguranță pentru a nu se trezi cu reclamație că au vândut un produs furat sau au permis vânzarea de către un minor a unui produs.

| Digikey a răspuns:

Poti sa folosesti buletinul unuia dintre parinti, si sa faci comanda on line pentru curier.