| XterIasi a întrebat:

revin cu o dilema ...caut un anumit produs la un pret rezonabil, din fericire l-am gasit pe eMAG, produs este de la 750lei in oferta la 650 lei inca pe stoc. As vrea sa dau comanda insa imi este frica sa nu iau teapa de la cei de pe eMAG, sa primesc altceva sau chiar deloc. Rog cei care au comandat de pe eMAG de mai multe ori sa ma ajute cu un sfat, mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim seriosi, comanzi de la eMAG, cel mai mare magazin online din Romania de departe, cu mii de comenzi zilnice. Crezi ca asa au ajuns acolo? trimitand altceva cumparatorilor

| gabicoo a răspuns:

Ai grijă ca produsul să fie vândut direct de EMag.
(În EMag market place există și alți vânzători. Nu știu cât de serioși sunt!)
Eu am facut pe EMag doar comenzi de mică valoare pentru produse care nu le găsești în magazinele fizice. Au fost serioși!

| Bizon95 a răspuns:

EMAG sunt cei mai seriosi din tara asta
am comandat de multe, MULTE ori, au mai fost intarzieri si balbaieli, dar nici pe departe probleme de nivel teapa!

si oricum poti sa il comanzi cu ridicare de la showroom, si acolo nu numai ca poti sa il desfaci si sa te uiti la el, dar iti mai face si proba

iar eMAG sunt unii dintre putinii care iti dau drept de retur 30 de zile in orice conditii ai fi achizitionat produsul (deci ai 30 de zile sa te razgandesti)

(legea spune numai 14 zile si NUMAI la comanda on-line)

| ElSueno a răspuns:

Am comandat zeci, daca nu sute, de produse atat de pe eMag cat si de pe Altex, Media Galaxy si alte site-uri si n-am avut niciodata ABSOLUT NICIO PROBLEMA. In plus, daca chiar se intampla sa primesti altceva, poti returna produsul in decurs de 30 zile si iti primesti banii inapoi, fara sa te intrebe nimeni nimic. La metoda de plata selectezi "Ramburs" ca sa dai banii direct curierului

| AugustPetra a răspuns:

Buna,

In primul rand verifica sa fie vandut de eMAG, iar in al doilea rand au dreptul de retur 30 de zile.

| Antonio2311 a răspuns:

Poti verifica daca produsul este strict vandut de eMAG, cand accesezi link-ul produsului apare undeva in dreapta de catre cine este vandut. In cele mai multe cazuri produsele de la eMAG sunt bune si calitative, pana acum am fost multumit de toate comenzile.