| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Sa ziceam ca, cumpăr ceva online de pe site ul de la altex la prețul de 5000 lei, dacă il cumpăr online in rate sa zicem cu 12 rate, pot pune 3000 lei deodată dacă vreau si sa mai rămân cu 2000 de achitat si sa-i achit mai repede de 12 luni?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Daca Altex functioneaza ca eMag, ceea ce e probabil, cumparaturile in rate se fac doar cu un card de credit eliberat de o banca partenera. Nu stiu cum e la restul bancilor, asta e tema pentru tine, dar la ING poti sa platesti cat vrea muschiul tau pe luna cat timp este mai mult decat rata lunara.

| mihai69 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Altex face credite cu IFN: https://altex.ro/solutii-finantare/credit-online/
Sau mai acceptă câteva carduri de credit (dar alea e musai să le ai deja când faci o cumpărătură): https://altex.ro/......or-credit/
Așadar, răspunsul tău NU e din păcate cel mai bun...

| RoCkKiD a răspuns (pentru mihai69):

Ba cred ca încă e. Nu vad ce om cu basca pe cap își face credit la o IFN.

| mihai69 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Ăla care cumpără de la Altex. Vezi link.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde cu ce bancă/IFN vei avea contract de credit.
Posibil, dar nu e nimic cert. Întreabă la ei mai bine, nu aici.