| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Se pot găsi în magazine băuturi alcoolice de 70%? Sau doar de pe internet pot cumpăra?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se pot găsi. Mai demult se găsea undeva absint, pe la 60 de grade. Țuica dublu fiartă e pe la 55.

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Găsești de 90 și ceva, e și ieftin.

| Yuoia a răspuns:

Exista in hipermarketuri alcool rafinat de 96 grade. "Alcool etilic de origine agricola". Il diluezi si...
Asta e folosit la visinate, afinate si alte... fructate.
Nu ma intereseaza alcoolul de nici un fel. Dar daca exista din asta, s-ar putea sa gasesti si de 70%.

| Sophieka a răspuns:

Facand si o gluma in timp ce raspund... Alcoolul sanitar! big grin

| StefanFlorea explică (pentru Sophieka):

Merge și d ala, nu e problema

| Sophieka a răspuns:

Eu zic sa nu te bata gandul sa faci minuni. Odata ce incepi sa bei, s-ar putea sa nu mai iesi din ghearele bauturilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut si la profi sticle de detoate

| StefanFlorea explică:

Gasi*scuze happy