| ErnestIonuț a întrebat:

Sunt in U.K dar nu mă descurc cu dimensiunea incaltarilor, cat vine mărimea 7
8, 5, 10?
Și dacă am o mărime mai mare la încălțări cum pot remedia asta? Sireturile mai legate sau pun o pungă in varful lor.
Funda!

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Încălțămintea se mai îngustează dacă vei mai pune o pereche de tălpici/branțuri.
https://www.epantofi.ro/......ltele.html

| anonimg a răspuns:

Pentru dimensiune te poate ajuta acest tabel:
https://www.summermag.ro/tabel-marimi-generale-incaltaminte

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Salut, 8.5 e 43, 7 e 40 si 10 este 44 jumate

| ErnestIonuț explică (pentru MadalinVoicu98):

Si 44 fix? Si daca am o pereche mai mare cum pot remedia incomoditatea la călcâi

| darrio2007 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

9,5. Cumperi pe masura piciorului tau. De ce ai lua ceva mai mare?

| ErnestIonuț explică (pentru darrio2007):

Le am primit de la unchiumiu, sunt frumoase, doar ca sunt nr 45crying

| VasileAmadon a răspuns (pentru darrio2007):

9, 5 este mărimea (45)
9 este mărimea 44