| AlinCosty a întrebat:

Voiam de curând să-mi cumpăr ceva de pe Amazon, fiind prima data când intru pe site.
Acolo am văzut produsul respectiv cu vreo 10 mil mai ieftin decât pe eMAG.
Produsul fiind Oculus quest undeva la 399$.
As dori niște detalii de la persoane care au comandat de pe Amazon, vreau sa știu cum se procedează la achiziționare.
Ms anticipat!
Va rog să-mi spuneți as dori niște detalii exacte

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca l-ai vazut pe amazon.com, nu iti bate capul. Vezi daca il gasesti la un pret avantajos pe amazon.co.uk sau pe ebay.de, ca de acolo vine frumos fara TVA, fara vama, fara pierdere de timp.

| AlinCosty explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu înțeleg de ce pe eMAG e 36 de milioane iar pe Amazon UK e 399 lire

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlinCosty):

Daca ai fi in pozitia sa importi ceva ca si comerciant, ai intelege. Plus ca la noi tot patronul viseaza la vila cu piscina, bunaciune tunata si 4X4 de 200.000 EUR in 3 luni, de unde si adaosurile comerciale ridicole de la noi din tara... da' despre ce produs discutam, daca nu e secret?

| AlinCosty explică (pentru GabiDumitrescu):

Oculus quest

| AlinCosty explică (pentru GabiDumitrescu):

Am spus în întrebare de produs laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlinCosty):

Mdah, sunt chior. My bad. tongue Ia cu incredere de pe co.uk in cazul asta.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 399$ sa adaugi TVA si taxe vamale si transport sa vezi daca e mai ieftin decat la eMAG si merita efortul

| mihai69 a răspuns:

Îți faci cont, apoi cumperi.
Preferabil pe una dintre variantele bazate în UE (.de,.it,.uk etc.), ca să nu fii nevoit să plătești TVA și taxe vamale. Apoi "pui în coș" produsul și finalizezi comanda.
Nimic mai simplu.

| Alice0110 a răspuns:

In primul rand iti creezi un cont pe amazon, Apoi trebuie sa inregistrezi cardul de credit, doar asa poti cumpara, Amazon este senzational de bun, are produse foarte bune chiar si cele reconditionate.Succes!