| Zuzumilk26 a întrebat:

Vouă v-au venit toate produsele comandate de pe aliexpress?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Din aproximativ 21 de comenzi, mi-au ajuns 19.

Am plasat intr-o zi (prin septembrie) doua comenzi, identice de la doi vanzatori diferiti, si ce sa vezi, nici una dintre ele nu a ajuns pana in momentul de fata, asta inseamna cam doua luni.
Iar multe comenzi, plasate mult mai tarziu, au ajuns fara problema.
Intre noi fie vorba, suspectez ca pe undeva, probabil agentul postal de la mine, a comis o greseala, fie a pierdut coletul, fie l-a dat unei alte persoane, cert e ca un produs comandat a-2-a zi dupa comanda la care am facut referire mai sus, a ajuns in 14 zile, in mod normal, tind sa cred ca si produsele care nu au ajuns deloc, ar fi trebuit sa soseasca in acelasi timp.

Oricum, acum 5 zile mi s-a terminat perioada de protectie, asa ca am facut o plangere, sau cum se numeste la ei, iar astazi mi-a fost solutionata, conform careia intre 3 si 20 de zile, imi voi primi banii pentru produsele respective inapoi.

Pana la urma, e destul de ok.
Adic totusi, am avut si produse de 3 lei valoare, iar cand te gandesti ca transportul a fost gratis, parca nu iti mai pare asa de rau cand vezi ca nu ajunge un produs.

| Zuzumilk26 explică (pentru OldSoul):

Si la produsele alea 2 ti-au mai dat banii?

| OldSoul a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Urmeaza sa-i primesc inapoi pe card intre 3 si 20 de zile.

| Zuzumilk26 explică (pentru OldSoul):

Banii tii da chiar dacă poștașul le-a pierdut?

| OldSoul a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Pai, da laughing
Cand comanzi pe aliexpress, iti spune ceva gen "rambursare completa daca pachetul nu ajunge pana pe data de XX.ZZ. AAAA"
Iar cum aceal termen a trecut, si mie tot nu mi-a ajuns coletul, imi pare normal sa-mi primesc banii inapoi.
Acum desigur, nici ei, si nici eu nu avem de unde sa stim exact daca postasul le-a pierdut, sau au cazut din avion la decolare laughing

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Da, toate.

| User23434 a răspuns:

Probabil dacă ai comandat de la producători diferiți, și datele produselor de a ajunge nu coincid. Nu pot promite nimic, mi-am spus și eu părerea.

| Moldoveanu15 a răspuns:

NU, dar trebuie sa multumim chinezilor si mai ales vamei profesionale.

| Zuzumilk26 explică (pentru Moldoveanu15):

Bani ti iau mai dat înapoi pe produsele care nu ti-au mai venit?