| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

Vreau sa imi cumpar ceva de pe Amazon si fiind la prima comanda am cateva intrebari:

Cei care ati mai cumparat de aici:

1. E de incredere?
2. In cat timp ajunge comanda?
3. Comanda vine acasa, la posta sau cum?
4. Cat costa transportul?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Care amazon:.com, .co.uk,.de? Da, este de incredere. Depinde din ce tara vin produsele, intre 5 zile si 3 luni. Costul e in functie de produsele comandate si de distanta, poate fi intre 10 si 80 euro. Depinde de unde vin produsele, ce optiuni de transport sunt, ce valoare au, e posibil sa trebuiasca sa mergi la posta sau la oficul vamal sa platesti TVA si taxe vamale.

| KaanNoah a răspuns:

Site ul amazon e de încredere. Proprietarul sitului e cel mai bogat om din lume...Deci iti dai su tu seamahappypretul transportului variază, dar il poti vedea pe site, iar comanda la fel, depinde.

| Hellboy96 a răspuns:

1. Jeff Bezos detine Amazon si nu cred ca ar avea atata succes daca nu ar deține un site de incredere. Deci raspunsul este Da.
2. Asta variază de la zile la săptămâni, acum depinde de câteva chestii.
3. Din cate stiu, Amazon-ul trimite coletul tău la o firma de curierat. De acolo curierul îți aduce coletul acasa, la usa ta. Dar si daca greșesc în legătură cu curierul, sa stii ca coletul tot la usa ta va veni.
4. Scrie pe site. Nu este nici foarte ieftin însă nici foarte scump, este undeva între 10 si sa zicem 50 de lei. Nu este foarte scump.

Sper ca răspunsurile mele să îți fie de folos, la întrebările 3 si 4 nu sunt sigur pe mine dar așa mi se pare cel mai logic. Sănătate!

| laSoledad a răspuns (pentru Hellboy96):

Ce-ai, bre, vii din viitor? Majoritatea romanilor (de pe TPU, dar si in general) n-au auzit de Jeff Bezos, ei au alte modele laughing