| xPaul001 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon la mana a doua, ce imi recomandati pana in 600 de lei? Dintre marcile mai cunoscute... Eu ma gandeam la un Iphone 5s, un S5 sau un A5 2016. Cred ca un Iphone 5s este mai rapid decat celelalte, dar credeti ca mai e ok in 2018? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Evită 5s, este deja outdated, acum și cu scandalul cu încetinirea procesoarelor, pentru a evita închiderea bruscă, mai bine nu.
Îți recomand, un fost vârf de gamă, la banii ăștia, un Note 3, un S5, sau de ce nu un Note 4, o rachetă, chiar și după atâția ani de la lansare.

7 răspunsuri:
| Suki08 a răspuns:

Am iphone 5s si sunt extrem de multumita de el, in schimb am avut un galaxy grand prime cand a iesit pe piata si dupa un an jumate a inceput sa se stinga de la 30%, daca faceam poze cu blit, daca ii dadeam repornire imi arata ca nu mai am baterie, touch ul facea figuri rau de tott si multe altele, in schimb telefon mai bun ca iphone ul nu am intalnit, sincer, sunt extre de bune, Si arata genial

| Jonas94 a răspuns (pentru Suki08):

Păi nu poți compara Grand Prime care este un telefon de clasă inferioară, cu piese slabe, cu Iphone 5s, un telefon din gama premium.
Dacă vrei compară 5S cu Note 3 sau S4 i9506, atunci o să vezi că te înșeli. big grin

| Suki08 a răspuns (pentru Jonas94):

Mai, in general toate samsungurile dupa ceva timp fac asa, de ex si s6 edge

| NeneaFane a răspuns:

Salut! Am eu un iPhone 5s care arată ok.mi-am luat un 7 plus și nu mai am ce face cu el. Este un telefon bun care își face bine treaba și in ziua de astăzi.eu as alege iPhone.la Samsung este urat ca e din sticla și îl poți sparge.costurile reparațiilor sunt destul de mari.

| Georgiii2000 a răspuns:

La iphone 5s se descarca bateria extrem de repede... are o baterie mica si ecranul este mic. Recomand un Samsung.

| CosCosminCosminStefan a răspuns:

IPhone 5S nu va primi iOS 12 (tot îl mai poti utiliza 2 ani si cu iOS 11), pe de altă parte Samsung S5 e destul de vechi, Samsung A5 e destul de bun dar mai bine mai strângi 100 de lei și iti iei un Samsung S6 sau un iPhone SE

| lllllloooolllll a răspuns:

Samsung de orice gen, asa o facut si vara'miu si era bun de tot ca il are pe ala al lui de 4 ani si n'o patit nimicwinking si eu are tot Samsung la mana a doua apropo, si are o tona de spatiu in el