| Anoniq a întrebat:

vreau sa vând un laptop cuiva dar vreau sa il trimit prin curier la persoana respectiva, cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Cel mai bine este sa-l vinzi pe plan local cuiva care poate sa se deplaseze sa vina sa-l ia, sau tu sa i-l duci. Prin curier n-ai nicio garantie ca nu ramane ratacit pe undeva sau ca se defecteaza in urma transportului, ori ca cel care ti-l cumpara e de buna credinta si-ti da banii pe el.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Persoana careia il vinzi ar trebui sa il vada mai intai cum functioneaza. Se pare ca el este fraier si tu vrei sa il cam inseli.

| Anoniq explică (pentru darrio2007):

Ești cam paralel, ai auzit de livrare cu verificare?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anoniq):

Bineanteles ca da. Daca tu auzeai de curier, nu mai intrebai pe aici.

| Anoniq explică (pentru darrio2007):

Nu știu ce cauți pe aceasta a platformă, daca nu ai habar, nu răspunde la întrebări

| Alive99 a răspuns:

Te duci la o firma de curierat si acolo dai datele tale si destinatarului.Plata coletului catre destinatar, adica banii pe laptop ii poti primi si ramburs prin ei.
Succes

| Anoniq explică:

Am uitat să menționez ca sunt minor

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Nu trebuie neaparat ca persoana care achizitioneaza laptopul sa se deplaseze pana la tine, sau sa va intalniti undeva! Poti trimite laptopul prin serviciul OLX. Aceastia lucreaza cu compania FAN COURIER. Trebuie doar sa inserezi pe site-ul lor (olx) datele necesare livrari, fiind laptop, selectezi livrare cu verificare. Ambaleaza bine laptopul. Daca dispozitivul este ambalat corespunzator nu o sa se deterioreze in timpul transportului.