| Ced7 a întrebat:

Trebuie sa trimit un colet prin intermediul curierului si vreau sa stiu ce anume trebuie mentionat pe coletul repectiv.
Unde trebuie sa specific modalitatea de plata si datele destinatarului?

Răspuns Câştigător
| GGB22 a răspuns:

Daca este intern, nu trebuie mentionat nimc pe colet ci doar atunci cand il predai curierului mai nou ei vin si acasa sa il ridice(fan curier,)completeaza curierul cu tine datele. Destinatia si nr de tel exp, la fel. Zi buna!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le specifici pe formularul pe care te pune curierul sa il completezi

| Pool77 a răspuns:

Daca bine stiu pe parte din fata scrii datele cui i le trimiti si pe spate datele tale in caz ca se pierde coletul sau nu-l ridics la timp.

| Dia007 a răspuns:

De regula chestiile astea se completeaza pe un formular dat de curier. Tu trebuie sa ai la tine datele destinatarului, buletinul si banii. Restul iti spune clar, la fata locului, curierul