| Hoteteu_Nicolae_1985 a întrebat:

Salut tuturor de pe TPU!
Pentru un cadou de sarbatori, care din urmatoarele ceasuri ar merita cumparat pentru un barbat in toata firea:
https://megaplaza.ro/ceasuri-barbatesti
Ma gandeam la Adidas Quartz. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu spui bugetul, care este cel mai important aspect.

În general, sfatul meu este să cumperi ceasuri de la firme care produc în principal ceasuri (sau au o divizie foarte puternica de orologerie), nu de la firme care fac haine, parfumuri, pantofi, etc.

Acestea fiind spuse, aș alege oricând un Seiko, Citizen, Tissot, Casio sau Timex inainte de marci precum Adidas, Hugo Boss, Esprit sau altele de genul ăsta.

In loc să dai 500 de lei pe un ceas Adidas, îți poți lua un Casio Edifice care îți garantez că este net superior
https://megaplaza.ro/......d-1av.html

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu ii impartaesc opinia lui Johnny, mai bine mergi si iei de la producatori exclusivi de ceasuri. Mie sincer mi s-ar parea ciudat sa port un ceas `adidas`. Cand zic Adidas ma gandesc la incaltaminte si echipamente sportive iar ceasul trebuie sa manifeste un sentiment de cusual, elegant.

| Pizzaislife a răspuns:

Ceas addidas rubber quartz