| christian90 a întrebat:

Salut tuturor!
Ma interesează achiziționarea unui produs de pe Emag, însă produsul este vândut și livrat de alt furnizor si cum este vorba de o pereche de încălțăminte, care s-ar putea sa nu mi se potrivească, poate va trebui sa fac retur. Am mai făcut retur la produse livrate și vândute de Emag, însă nu sunt sigur de produsul curent provenit de la alt furnizor.
Ce îmi puteți spune?

Răspuns Câştigător
| mihaela000ela a răspuns:

Returul se face catre vanzatorul partener. Aveti toate datele lor, pe factura cu care vine insotit produsul. Nu este nimic complicat e un simplu retur, doar compania difera

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acesta este riscul cand comanzi obiecte de vestimentatie online. Mergi in magazin fizic, sa poti proba ceea ce iti doresti sa cumperi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci retur la cel ce ți-l trimite.

| mihai69 a răspuns:

Scrie la fiecare vânzător în parte ce condiții au pentru retur etc.

| Iote a răspuns:

Sa te duci in magazin. E mai indicat pentru produsele ce trebuiesc probate.