| casic a întrebat:

Salut, urmeaza sa fac prima achizitie online, de pe okazii dar as vrea ca produsul sa nu ajunga acasa ci sa-l iau direct de la oficiul postal.
Cum procedez pentru ca acest lucru sa se intample?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit daca ti-i bine! Iti vine produsul acasa si constati ca in colet este o caramida in loc de ce ai comandat. Refuza sa iei prin posta! Trebuie sa platesti inainte si nu poti deschide coletul. Sa-ti trimita prin curier cu posibilitatea deschiderii coletului. Il deschizi de fata cu curierul si nu platesti pana nu vezi obiectul. Eventula macar sa-l deschizi daca este un telefon. Atentie mare! Vrei sa iei un obiect mai ieftin, prefera magazinle second hand. Ei dau si garantie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Si cu curierul te poti intalni la un Km de casa. El te suna in prealabil si-i spui: ne intalnim la magazinul... sau pe strada...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca comanda vine prin posta nu va ajunge niciodată acasa. Posta nu livreaza. Vei primi doar avizul sa te duci sa il ridici