| Zbzuzu a întrebat:

Salut! Urmeaza sa imi vina un colet la posta.Pot face poza la buletin si sa le arat ca sunt eu? Adica mna, arat exact ca in poza de buletin laughing)
Sau trebuie sa vin neaparat cu buletinul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar cu buletinul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Copii, poze, desene samd nu reprezinta act de identitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fara buletinul original nu primesti coletul, te vor trimite acasa, ei vor actul original nu copie.

| Frank51 a răspuns:

E și greu de dus buletinul ăsta, are 10kg.

| RobertMoon a răspuns:

Eu am ridicat de la posta ceva saptamana trecuta si nu a fost nevoie de buletin, pur si simplu m-a intrebat numele si atat, acum depinde si de persoana care este la receptie... daca este genul care respecta toate procedurile o sa-ti ceara si buletinul, dar cred ca poti face si poza sa-l arati sau copie xerox ca nu-i nicio problema.

| GPA a răspuns:

Nu contează că arăți, poți Photoshopa* lejer imaginea cu buletinul și să ridici un colet care nu-ți aparține. Nu merge așa, trebuie să te prezinți cu documentul (actul de identitate-buletin) în original ca să ridici acel colet.

| DanielVălean a răspuns:

Mergi cu buletinul, e posibil să fie nevoie de mai multe informații precum cnp, serie, etc.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

De ce să-i faci poză? E lipit de tavan și nu poți să-l dai jos?